Prihod udeležencev in registracija
Otvoritev dogodka in pozdravni nagovori
Zakaj samo podatki niso dovolj
Predavatelj bo predstavil zakaj množica podatkov, brez ustrezne interpretacije v podjetju ni dovolj. Na kakšen način lahko predstavimo podatke končnemu uporabniku, da bo dobil prave informacije, ki jih potrebuje. Predstavil bo kaj pomeni citat »Podatki morajo delati za nas in ne mi za podatke«. Podatkovni silosi, ki so prisotni v vseh organizacijah omejujejo enoten pogled na podatke. Prispevek vsakega posameznika je pomemben pri razbijanju le teh, in ustvarjanju ene verzije resnice.
Tradicionalna poročilna orodja danes ne smejo zadostiti potrebam organizacije. Organizacije morajo spremeniti pogled na podatke ter jih uporabiti na nov modern način s pomočjo modernih tehnologij in orodji. Odločanje na podlagi intuicije je potrebno spremeniti v odločanje na podlagi podatkov. Ključen dejavnik za to je sprememba korporativne kulture (from the top down).
V samem predavanju se bomo navezali tudi na dvojni pogled – tako s strani ponudnika, kot naročnika. Kaj je pomembno tako za ponudnika, da dobi od naročnika in kaj je pomembno za naročnika, da mu ponudnik da.
Pomen frekvenčnih podatkov za mestno upravo Gradec
Za (uspešno) upravljanje mesta je treba določiti cilje in ciljno usmerjene strategije, pri tem pa je posebno pomembno, da so postavljeni cilji merljivi. Zaradi tega v zadnjih letih mesta vse pogosteje izvajajo različne meritve in štetja oziroma spremljajo frekvenčne podatke. Na primeru mesta Gradec bodo predstavljene uporabljene tehnike in metode zajema in obdelave podatkov po območjih omenjenega avstrijskega mesta. Predstavljeni bodo trenutno zajeti frekvenčni podatki ter na primeru prikazana ocena in spoznanja enega dogodka.
Koliko so vredne izgubljene priložnosti?
Ste se kdaj vprašali, kako bi se lahko drugače odzvali ali sprejeli drugačno, boljšo odločitev, če bi imeli na razpolago podatke oziroma digitalne sledi, ki jih vaši potencialni kupci puščajo za seboj? Predavatelj bo na dogodku odgovoril na to in na številna druga vprašanja povezana z masovnimi podatki v poslovnem svetu.
Odmor
Digitalne sledi in mobilnost
Razvoj informacijsko-komunikacijskih tehnologij (IKT) je spremenil naš način sporazumevanja in organizacije vsakdanjih dejavnosti. IKT oblikujejo globalno skupnost. Digitalne sledi, ki nastanejo med vsakdanjimi dejavnostmi, so neprecenljiv vir oblikovanja vzorcev mobilnosti posameznikov in skupin. Razumevanje vzorcev mobilnosti posameznikov je ključnega pomena iz več razlogov, vse od načrtovanja mest pa do obvladovanja nesreč. V svojem govoru bo predstavila nekaj izmed najpomembnejših načinov za prepoznavo in opis vzorcev mobilnosti iz podatkov in aplikacij na mobilnem telefonu.
Podelitev nagrade SAMSUNG GALAXY S10 128GB (splošni pogoji sodelovanja v nagradni igri), zaključne besede in priložnost za druženje ob pogostitvi